Dragi elevi și studenți,

Distinși profesori,

Stimați părinți,

În numele Confederației Naționale a Sindicatelor din Moldova (CNSM) și al meu personal, vă aduc sincere felicitări cu prilejul Zilei de 1 Septembrie, care dă startul unui nou an de studii.

Dragi elevi și studenți, în acest frumos început de toamnă, vă dorim succese și un an de studii plin de realizări frumoase. Fie ca noul an de studii să fie unul al bucuriei de a învăța și al visurilor împlinite.

Distinși profesori, vă mulțumim pentru faptul că, în pofida greutăților și provocărilor de astăzi, rămâneți fideli profesiei prin care creșteți viitorul țării, pentru înțelegere, dăruire, muncă titanică și răbdare. Sunteți sursa de înțelepciune și motivație pentru întreaga societate. Multă sănătate, inspirație, credință în ceea ce faceți, performanțe și reușite profesionale.

Stimați părinți, să aveți multă răbdare, putere și înțelepciune pentru a crește și educa personalități adevărate.

Să avem un an de studii reușit!

Cu deosebită considerație,

Igor ZUBCU,