287997126_444790754154374_8023318009541361185_n

Cea de-a XV-a ediție a Spartachiadei Federației Sindicale a Lucrătorilor din Energetica Republicii Moldova „SINDENERGO” s-a desfășurat, recent, timp de trei zile, la Casa de odihnă „Campingul din Vadul lui Vodă”.

Peste 270 de membri de sindicat de la întreprinderile Î.S. „Moldelectrica”, S.A. „Termoelectrica”, S.A. „RED Nord” şi S.A. „CET Nord” s-au întâlnit pe terenurile de joc, pentru a demonstra că sunt buni nu doar în activitatea profesională, dar și cea sportivă, participând la mai multe probe sportive.

Cu mesaje de salut, în care au subliniat importanța promovării unui mod sănătos de viață, la deschiderea activității au fost prezenți Lilia Franț, vicepreședinta Confederației Naționale a Sindicatelor din Moldova și Constantin Borosan, Secretar de stat în domeniul energeticii, Ministerul Infrastructurii și Dezvoltării Regionale.

Victoria Niță, președinta Federației ,,SINDENERGO”, a felicitat toți participanții la competiții, menționând că astfel de evenimente pe lângă faptul că sunt un mod plăcut de a petrece timpul liber, consolidează spiritul de echipă și oferă oportunitatea de a stabili relații de prietenie între membrii de sindicat de la întreprinderile din ramură.

În urma evaluării prestației sportivilor de către un colegiu profesionist de arbitri, au fost desemnați următorii învingători:

Clasamentul total:

Locul I – echipa S.A. ,,Termoelectrica”; locul II – echipa Î.S. ,,Moldelectrica”; locul III – echipa S.A. ,,RED NORD”; locul IV – echipa S.A. ,,CET NORD”.

Clasamentul la probele pe echipe:

MINI FOTBAL: locul I – echipa S.A. ,,Termoelectrica”; locul II – echipa S.A. ,,RED NORD”; locul III – echipa S.A. ,,CET NORD”.

VOLEI FEMEI: locul I – echipa ÎS ,,Moldelectrica”; locul II – echipa S.A. ,,Termoelectrica”; locul III – echipa S.A. ,,CET NORD”.

VOLEI BĂRBAŢI: locul I – echipa S.A. ,,Termoelectrica”; locul II – echipa Î.S. ,,Moldelectrica”; locul III – echipa S.A. ,,CET NORD”.

TENIS DE MASĂ: locul I – echipa Î.S. ,,Moldelectrica”; locul II – echipa S.A. ,,Termoelectrica”; locul III – echipa S.A. ,,CET NORD”.

JOC DE DAME: locul I – echipa S.A. ,,RED NORD”; locul II – echipa S.A. ,,Termoelectrica”; locul III – echipa Î.S. ,,Moldelectrica”.

ŞAH: locul I – echipa Î.S. ,,Moldelectrica”; locul II – echipa S.A. ,,Termoelectrica”; locul III – echipa S.A. ,,CET NORD”.

Departamentul mass-media și relații internaționale

Abonați-vă la canalul CNSM pe Telegram https://t.me/sindicatemd