Stimați concetățeni,

Stimați membri de sindicat,

În numele Confederației Naționale a Sindicatelor din Moldova (CNSM) și al meu personal, vă aduc sincere felicitări cu prilejul Zilei Independenței Republicii Moldova.

Ziua Independenței este o sărbătoare remarcabilă, o zi cu o încărcătură emoțională și patriotică deosebită, care ne reamintește despre eforturile noastre comune în calea edificării unui stat independent, consolidării statalității și suveranității Republicii Moldova, iar celebrarea acesteia reprezintă un bun prilej pentru a rememora evenimentele fundamentale pentru istoria națiunii noastre.

Să fim mândri de țara noastră și să păstrăm valorile și tradițiile neamului pentru a le transmite generațiilor viitoare.

Cu prilejul frumoasei sărbători naționale, vreau să vă doresc pace, sănătate, bună dispoziție, prosperitate, stabilitate și încredere în ziua de mâine.

LA MULȚI ANI, REPUBLICA MOLDOVA!

Cu deosebită considerație,

Igor ZUBCU,