Parlamentul Republicii Moldova a demarat procesul legislativ de ratificare a Convenției Organizației Internaționale a Muncii (OIM) nr. 190 privind eliminarea violenței și a hărțuirii la locul de muncă. Despre aceasta au anunțat marți, 4 aprilie, reprezentantele Platformei Deputatelor, Ministerului Muncii…

Căutare
Postări recente
- Academia tinerilor sindicaliști: CNSM investește în noua generație de lideri sindicali
- Igor Zubcu s-a întâlnit la Geneva cu Oliver Röpke, directorul Biroului pentru Activitățile Lucrătorilor al Organizației Internaționale a Muncii
- Discursul președintelui CNSM, Igor Zubcu, susținut la cea de-a 114-a sesiune a Conferinței Internaționale a Muncii
- Președintele CNSM, Igor Zubcu, participă la cea de-a 114-a sesiune a Conferinței Internaționale a Muncii
- Mesajul președintelui CNSM, Igor Zubcu, cu prilejul Zilei sindicalistului
