(VIDEO): emisiunea “IMPORTANT” cu participarea lui Sergiu Sainciuc, vicepreședinte al CNSM, despre situația de pe piața forței de muncă

27.02.2020

Sergiu Sainciuc, vicepreședinte al Confederației Naționale a Sindicatelor din Moldova, a participat recent la emisiunea “IMPORTANT” realizată de postul de televiziune TVC 21. În cadrul emisiunii s-a discutat despre situația de pe piața forței de muncă și carențele acesteia. Totodată, s-au analizat aspecte legate de motivarea salariaților, politici de susținere a salariaților din sfera bugetară și sfera reală, rolul și activitatea mișcării sindicale în promovarea, protecția și apărarea drepturilor salariaților, membri de sindicate. Urmăriți emisiunea mai jos: