VIDEO: Emisiunea “Dialog Social” din 9 octombrie 2018

10.10.2018

Noua ediție a ,,Dialogului Social” pune în discuție munca decentă în Republica Moldova. Aflăm cum își unesc eforturile partenerii sociali în procesul de asigurare a ei.

Invitații emisiunii sunt Sergiu Sainciuc, vicepreședintele CNSM, Ala Lipciu – coordonator național la Organizația Internațională a Muncii, Anastasia Oceretnii, secretar de stat, Ministerul Sănătății, Muncii și Protecției Sociale, Vladislav Caminschi – director executiv al Confederației Naționale a Patronatului.

Emisiunea „Dialog Social” poate fi urmărită în fiecare zi de marți de la 21:20  la Moldova 1 sau on-line pe TRM.MD.