VIDEO: Emisiunea “Dialog Social” din 8 ianuarie 2019

09.01.2019

În această ediție a emisiunii ,,Dialog Social” vorbim despre retrospective și perspective. Analizăm lista de activități ale Confederației Naționale a Sindicatelor din Moldova pentru anul 2019. Ce obiective urmează a fi atinse, așa încât salariații din țară să dețină posibilitatea unui trai decent acasă, urmărim la ,,Dialog Social”.

În aceeași emisiune aflăm mai multe despre noua Convenție colectivă în ramura construcțiilor semnată pe finalul anului 2018, dar vedem și cu ce urări au venit cete de colindători la CNSM.