VIDEO: Emisiunea “Dialog Social” din 5 iunie 2018

06.06.2018

Urmăriți o nouă ediție a emisiunii ,,Dialog Social”. Aflăm cum a fost abordată securitatea și sănătatea în muncă în cadrul unei noi dezbateri publice, organizată de către IDIS „Viitorul”, cum s-a defășurat cel mai important eveniment al businessului autohton – ,,Gala Businessului Moldovenesc” și care au fost rezulatele Școlii Sindicale, ediția din 2018.

Tot aici urmărim tinerii sindicaliști care au avut posibilitatea să-și dezvolte abilitățile în domeniul negocierii contractelor colective de muncă.

Emisiunea de astăzi vine și cu detalii legate de Ziua Sindicalistului, marcată la 7 iunie, atunci când Confederația Națională a Sindicatelor din Moldova urmează să organizeze o masă rotundă unde se va discuta despre activitatea și rolul mișcării sindicale în Republica Moldova.