VIDEO: Emisiunea “Dialog Social” din 4 decembrie 2018

05.12.2018

Emisiunea ,,Dialog Social” împlinește 6 ani. În ziua de 4 decembrie 2012 a fost difuzată prima ediție, iar cu această ocazie facem împreună o retrospectivă a celor mai importante evenimente organizate de CNSM pentru salariații din țară.

În aceeași emisiune revenim la rolul Comitetelor sectoriale pentru formare profesională, cele care sunt gata să creeze o conexiune cât mai strânsă dintre forța de muncă și agenții economici. Totodată punem în discuție nivelul de protecție-social economică pentru femeile din Republica Moldova dar vedem și cum se desfășoară proiectul inițiat de Confederația Națională a Sindicatelor din Moldova ,,Școala negociatorului”.