VIDEO: Emisiunea “Dialog Social” din 30 octombrie 2018

31.10.2018

Emisiunea ,,Dialog Social” din 30 octombrie vine cu detalii despre noul proiect lansat de CNSM ,,Școala Negociatorului Sindical”. Tot aici vedem cum salariații de la “Apă-Canal” din zona de Sud a țării, au beneficiat de instruiri oferite de inspectorii de muncă ai sindicatelor.

Reapare în vizor problema restanțelor salariale din cadrul Întreprinderii de Stat ,,Calea Ferată din Moldova. Vedem ce-i așteaptă pe angajații de acolo până la începutul lunii ianuarie 2019.

În aceeași ediție a emisiunii urmărim și modul în care mai mulți jurnaliști din țara au fost instruiți cum să abordeze subiectele ce se referă la economia informală și salarizare.