(VIDEO) Emisiunea “Dialog Social” din 23 aprilie 2019

24.04.2019

În această ediție a emisiunii ,,Dialog Social” vorbim despre celebrarea celor 100 de ani ai Organizatiei Internaționale a Muncii, eveniment organizat la Chișinău, unde și-au dat întâlnire reprezentanți de la guvern, sindicate și patronate, precum și reprezentanți ai Organizatiei Internaționale a Muncii din Geneva, Budapesta, Estonia și Republica Moldova.

Tot în această ediție urmărim cum arată viața profesională a unui bibliotecar din Moldova. Echipa ,,Dialogului Social” a mers la câteva instituții din țară pentru a vedea în ce condiții muncesc salariații din acest domeniu, care le sunt nevoile și ce-i motivează să lucreze printre cărți, zeci de ani.