/VIDEO/Emisiunea “Dialog Social” din 21.01.2020

22.01.2020

În această ediție a emisiunii ,,Dialog Social”, avem în vizor sistemul de învățământ din Republica Moldova. Aflăm cum își desfășoară activitatea cadrele didactice și personalul auxiliar din sistem, care sun problemele și provocările la început de an, dar și care sunt rezultatele activității organizațiilor sindicale din sistemul de învățământ.

Toate aceste, dar și ale subiecte, sunt discutate în studioul emisiunii cu următorii invitați:

• Ghenadie Donos, președintele Federației Sindicale a Educației și Științei din Moldova;
  • Margareta Sîrbu, președintele Consiliului municipal Chișinău al Sindicatului Educației și Științei;
  • Boris Volosatîi, directorul Liceului Teoretic Româno-Francez ,,Gheorghe Asachi”;
  • Ludmila Varzaru, președintele Comitetului Sindical de la Liceul Teoretic Româno-Francez ,,Gheorghe Asachi”.