VIDEO: Emisiunea Dialog Social din 20.06.2017

21.06.2017

În ediția din 20 iunie curent, urmărim un reportaj despre cum s-a desfășurat forumul liderilor sindicali din cadrul Federației Sindicatelor din Moldova ”SINDLEX”, care a avut loc recent la Vadul lui Vodă.

Totodată, aflăm și ce probleme au fost abordate de colaboratorii Ministerului Afacerilor Interne în cadrul întrevederii cu conducerea sindicatului de ramură și a Inspectoratului General de Poliție.

În studio, Rodica Vîlcu discută despre situația social-economică din sistem cu Alexandru Jizdan, ministrul Afacerilor Interne, Mihail Lașcu, președintele Federației Sindicatelor din Moldova ”SINDLEX”, și Angela Otean, secretar general al Federației Sindicatelor din Moldova ”SINDLEX”.

Dacă aveţi propuneri, recomandări sau doleanţe ce se referă la activitatea portalului, vă rugăm să ne contactați la numărul de telefon (022) 266 590 sau sa ne expediați un mesaj la adresa de e-mail: press@cnsm.md