VIDEO: Emisiunea Dialog Social din 2 mai

03.05.2017

În ediția din 02.05.2017, urmărim un reportaj despre cum au marcat sindicatele naționale Ziua Mondială pentru Securitate și Sănătate la Locul de Muncă.

Totodată, mediatizăm un subiect realizat la fabrica ”Lafarge” din  Rezina, acolo unde normele de securitate și sănătate în muncă sunt respectate la cel mai înalt nivel.

În studio, Rodica Vîlcu discută despre importanța acestor aspecte cu Victor Talmaci președintele Federației ”SINDICONS” și Jean-Michel Pons, director general al întreprinderii Lafarge Moldova.

Dacă aveţi propuneri, recomandări sau doleanţe ce se referă la activitatea portalului, vă rugăm să ne contactați la numărul de telefon (022) 266 590 sau sa ne expediați un mesaj la adresa de e-mail: press@cnsm.md