(VIDEO) Emisiunea “Dialog Social” din 19 februarie 2019

20.02.2019

În această ediție a emisiunii ,,Dialog Social” urmărim în ce condiții lucrează salariații din cadrul Institutului Muncii – centrul educațional al Confederației Naționale a Sindicatelor din Moldova. Grație colectivului de lucru care își cunoaște bine meseria și evenimentele desfășurate aici, instituția transformă instruirea sindicală într-un proces educațional modern și accesibil.

În aceeași ediție abordăm un subiect de mare interes pentru angajați – ajutorul material. Cine are dreptul la el și cine îl poate acorda – aflăm de la specialiștii CNSM.