(VIDEO) Emisiunea “Dialog Social” din 17.09.2019

18.09.2019

În această ediție a emisiunii ,,Dialog Social” punem accent pe securitatea și sănătatea în muncă. La o dezbatere publică au fost prezentate rezultatele unei analize a impactului reformei controlului de stat al securității și sănătății în muncă, realizată de către Fundația ,,Friedrich-Ebert-Stiftung Moldova”. Datele arată că rata accidentelor la locul de muncă este în creștere în ultimii ani în Republica Moldova.

Tot astăzi vedem cum s-a desfășurat Forumul Comisiei de Femei și ce probleme dar și soluții înaintează sindicatele factorilor de decizie pentru a îmbunătăți viața femeilor din Moldova.

În aceiași ediție urmărim și spartachiada lucrătorilor din sistemul energetic, organizată de către Federația Sindicală a Lucrătorilor din Energetica Republicii Moldova ,,SINDENERGO”.