VIDEO: Emisiunea “Dialog Social” din 15 mai 2018

16.05.2018

În ediția din 15 mai urmărim o serie de reportaje unde sunt prezentate condițiile de cazare, serviciile acordate, informații despre organizarea odihnei copiilor la taberele gestionate de CNSM și activităților de întremare a sănătății la stațiunile de pe teritoriul Republicii Moldova.

Mai multe detalii despre acest subiect sunt expuse de Mihail Hîncu, vicepreședinte al CNSM, în studioul emisiunii.

Totodată, urmărim cum s-a desfășurat întrevederea conducerii Confederației Naționale a Sindicatelor din Moldova, cu un grup de sindicaliști din Israel, care s-au aflat în perioada 30 aprilie–4 mai în Republica Moldova într-o vizită de lucru, la invitația Federației Sindicatelor Angajaților din Serviciile Publice din Republica Moldova „SINDASP”.