VIDEO: Emisiunea “Dialog Social” din 15 ianuarie 2019

16.01.2019

Această ediție a emisiunii ,,Dialog Social” analizează agenda pentru anul 2019 a Comisiei de tineret și cea a Comisiei de femei din cadrul CNSM. Vedem împreună ce acțiuni vor fi întreprinse de către sindicaliști pentru tinerii și femeile din țara noastră în următoarele 12 luni.

Totodată vorbim și despre anularea carnetelor de muncă valabilă chiar de la începutul anului curent. În aceeași ediție aflăm ce înseamnă Ziua naționala a culturii pentru sindicatele din țară și care sunt factorii care ar influența dezvoltarea acestui domeniu în Republica Moldova.