VIDEO: Emisiunea “Dialog Social” din 13 noiembrie 2018

14.11.2018

Emisiunea ,,Dialog Social” din 13 noiembrie readuce în vizor importanța contractului colectiv de muncă pentru salariați, cel care constituie un mecanism de asigurare a unor garanții suplimentare la cele stipulate de legislație.

Urmărim cum s-a desfășurat Campania ,,Avocatul sindicatelor” ajunsă la Rezina, prin intermediul căreia sindicaliștii au beneficiat de consultanță juridică gratuită din partea Confederației Naționale a Sindicatelor din Moldova.

În aceeași ediție vedem un subiect realizat la sanatoriul “CODRU” acolo unde, grație CNSM, a fost renovată de curând buveta, locul unde se beau ape minerale importante pentru sănătate.