VIDEO: Emisiunea Dialog Social din 11.07.2017

12.07.2017

În ediția din 11.07.2017 urmărim cum se respect condițiile de muncă și normele de securitate și sănătate la locul de muncă în cadrul Internatului Neuropsihologic din Bălți. Tot aici, urmărim cum decurge o zi din viața inspectorilor de poliție din orășelul Vadul lui Vodă. În aceeași ediție, vedem cât de mulțumiți de profesia lor sunt agenții de patrulare din cadrul Inspectoratului Național de Patrulare. La rubrica ”Bloc de știri” vizionăm știri scurte despre realitatea social – economică a țării iar în cadrul rubricii ”Sfatul Juristului”, Eugen Covrig răspunde întrebărilor venite la adresa emisiunii Dialog Social.