(VIDEO) Emisiunea “Dialog Social” din 10.09.2019

11.09.2019

În această ediție a emisiunii ,,Dialog Social” facem o retrospectivă a odihnei de vară a copiilor în taberele aflate în patrimoniul CNSM. Într-o vizită de lucru la ,,Perlele Nistrului” și la ,,Campingul din Vadul lui Vodă”,  a fost președintele Confederației Naționale a Sindicatelor din Moldova, Oleg Budza.

Revenim însă și la campania ,,Femei informate, generații protejate” care își continuă misiunea la o fabrică de produse cosmetice din țară. Femeile de acolo au avut posibilitatea să adreseze diverse întrebări reprezentanților Confederației Naționale a Sindicatelor din Moldova și să primească răspunsuri care s-au referit la bugetul asigurărilor sociale de stat pentru anul 2019.

Tot în ediția de astăzi, reluăm și discuțiile despre problemele din sistemul educației de la noi dar vedem și cum s-a desfășurat în acest an spartachiada lucrătorilor din sistemul de gaze.