VIDEO: Emisiunea Dialog Social din 03.10.2017

04.10.2017

În ediția din 03.09.2017, urmărim care au fost subiectele discutate în cadrul întrevederii conducerii CNSM cu conducerea Camerei de Comerț și Industrie a Republicii Moldova, privind perspectivele de colaborare.
Totodată, aflăm care au fost rezultatele Conferinței cu genericul ”Evaluarea Sistemului de sănătate din Republica Moldova în condițiile implementării asigurărilor medicale. Asigurarea socială a angajaților din sistemul de sănătate”. Evenimentul dat s-a desfășurat la Institutul Muncii din capitală și a reunit peste 35 de participanți din Republica Moldova dar și din Ucraina.
Un alt subiect prezentat în cadrul emisiunii se referă la organizarea primului Campus sindical cu genericul “ Tinerii pentru un sindicat social inovativ”, care s-a desfășurat la 28 septembrie, la tabăra ”Perlele Nistrului” din orașul Vadul lui Vodă.
La final, aflăm cum a fost organizată spartachiada Federației Sindicatelor din Construcții și Industria Materialelor de Construcții ”SINDICONS”.