VIDEO: CNSM a elaborat videoclipul promoțional “Am venit la sindicat”

16.11.2016

Confederația Națională a Sindicatelor din Moldova a prezentat un videoclip la melodia întitulată “Am venit la sindicat”, pentru a promova în societate mișcarea sindicală.

Acest clip a fost posibil de realizat la inițiativa președintelui CNSM, Oleg Budza, susținut de membrii Comitetului Confederal și asistat de o echipă care a contribuit la valorificarea ideii și anume: Victor Talmaci, președintele Federației “Sindicons”, autorul versurilor clipului, muzica aparține lui Ion Rață, ex-membru al formației Catharsis și regie – Serghei Vetrov.

Clipul prezintă activitatea membrilor de sindicat din diverse ramuri ale economiei naționale și urmărește să scoată în evidență rolul sindicatelor în procesul de promovare a drepturilor și intereselor salariaților, membri de sindicat.