Urmăriţi o nouă ediţie a emisiunii „Dialog Social” la Moldova 1

news-category-urmariti-o-noua-editie-a-emisiunii-dialog-social-la-moldova-1

Marţi, 14 mai, la emisiunea „Dialog Social” vorbim despre salariaţii care activează în domeniul tehnologiilor informaţionale, în contextul Zilei Mondiale a Telecomunicaţiilor şi a Societăţii Informaţionale, marcată în fiecare an la data de 17 mai.

Discutăm despre angajaţii din ramură, condiţiile de muncă, relaţia cu angajatorii, motivaţia la locul de lucru şi posibilitatea de a creşte profesional, împreună cu Ion Pîrgaru, preşedintele Federaţiei Sindicatelor din Comunicaţii din cadrul CNSM; Mihai Iacob, director general al Î.S. Radiocomunicaţii; Inna Kiriakova, director al Departamentului Resurse Umane S.A. Moldtelecom; Valeriu Chirica, preşedintele Organizaţiei Sindicale, Instituţia Publică Centrul de Tehnologii Informaţionale în Finanţe.

Jurnalista Elena Stegari, vă aşteaptă în faţa micilor ecrane, marţi, 14 mai, la Moldova 1 şi on-line pe TRM.MD, începând cu ora 21.15.