Mesaj de felicitare cu prilejul Zilei lucrătorului din sistemul gaze

04.09.2020

TURKEY/

Stimați colegi!

Cu prilejul Zilei lucrătorului din sistemul gaze, care se celebrează anual în prima duminică a lunii septembrie, în numele Federației Sindicatelor Lucrătorilor din Industria Chimică şi Resurse Energetice, adresez sincere felicitări tuturor lucrătorilor din sistemul gaze și petrol al Republicii Moldova, aducându-vă cele mai calde urări de sănătate, bunăstare, prosperitate, noi realizări și performanțe în consolidarea și dezvoltarea ramurii.

Sistemul de gaze și petrol are o importanță majoră pentru economia națională, iar activitatea profesională a lucrătorilor din domeniu contribuie la dezvoltarea infrastructurii, implementarea noilor proiecte investiționale, aprovizionarea continuă, completă şi fiabilă cu gaze naturale și produse petroliere a consumatorilor din Republica Moldova.

Datorită gradului înalt de calificare, responsabilitate și experiență unică a colaboratorilor întreprinderilor de profil, este posibilă identificarea soluțiilor pentru rezolvarea rapidă şi eficientă a sarcinilor de transportare, distribuție și furnizare a gazelor naturale, asigurarea securității energetice a țării.

Suntem siguri că cadrele profesionale calificate vor deveni acel fundament solid pentru dezvoltarea continuă a domeniului.

Vă mulțumim pentru munca Dumneavoastră exercitată cu multă sârguință și plină de abnegație.

Cu mult respect,

Președinte