Membrii de sindicat din raionul Șoldănești vor beneficia de consultație juridică gratis

realizari cnsm

Joi, 27 septembrie, curent, Confederația Națională a Sindicatelor din Moldova (CNSM) organizează în orașul Șoldănești o acțiune de consultare juridică a salariaților, membri de sindicat, care face parte din campania națională de informare ”Avocatul Sindicatelor”.

Evenimentul va avea loc în sala de ședințe a Consiliului raional, cu începere de la ora 09.30. Înscrieri în prealabil sau întrebări la tel: 069430721.

Anatolie Lupașcu, avocatul sindicatelor, va acorda consultație juridică membrilor de sindicat pe cele mai diverse chestiuni, dar, mai cu seamă, în ceea ce privește legislația civilă, inclusiv cea a muncii.

Ar fi de menționat că asemenea evenimente vor fi organizate de către CNSM și în alte localități ale țării.

Departamentul mass-media și relații internaționale al CNSM