Membrii de sindicat din raionul Hîncești vor beneficia de consultanță juridică oferită gratuit

09.01.2018

cnsm_slide

Luni, 15 ianuarie, Confederația Națională a Sindicatelor din Moldova (CNSM) va demara în or. Hîncești o campanie națională de informare a salariaților, membri de sindicat. Acțiunea va avea loc în incinta Consiliului Raional Hîncești (str. Mihalcea Hîncu 126, etajul 4, birou 411), începând cu ora 09:00.

Anatolie Lupașcu, avocatul sindicatelor, va acorda consultanță juridică membrilor de sindicat, pe diverse întrebări, preponderent din domeniul legislației civile (inclusiv a muncii), dar și din alte domenii. Înscrieri în prealabil se fac la numărul de telefon: 069790789.

La activitatea din or. Hîncești va fi prezent Oleg Budza, președintele CNSM.

Menționăm că astfel de acțiuni vor fi organizate în timpul apropiat și în alte localități din țară: Cimișlia, Căușeni, Comrat și Ștefan-Vodă.

Departamentul mass-media și relații internaționale