Emisiunea “Dialog Social” din 24.09.2019

25.09.2019

În această ediție a emisiunii ,,Dialog Social” oferim prioritate subiectului legat de securitatea și sănătatea la locul de muncă. Acesta reprezintă și un obiectiv major al Confederației Naționale a Sindicatelor din Moldova. Ultimele date demonstrează un regres în acest domeniu, în condițiile în care rata accidentelor a crescut. CNSM a organizat mai multe evenimente dedicate tematicii la care s-au pus în discuție cele mai mari provocări cu care se confruntă țara noastră la acest capitol dar și eventuale soluții care ar da rezultate.

Tot în această ediție vedem cum s-a desfășurat spartachiada lucrătorilor din sistemul medical, organizată de către Federația Sindicală ,,Sănătatea”.