Emisiunea “Dialog Social” din 2 iulie 2019

03.07.2019

În această ediție a emisiunii ,,Dialog Social” vorbim despre modul în care s-a desfășurat a III-a ediție a Campusului Sindical. În acest an tematica instruirilor a fost: „Garanţiile sociale și promovarea lor în rândurile tinerilor”. Detalii vedem în cadrul emisiunii.

Pentru că suntem în perioada în care tinerii fac alegeri și iau decizii profesionale, vom discuta despre programul învățământului dual și beneficiile pe care le poate avea asupra tinerilor dar și asupra economiei naționale.

Tot astăzi revenim la tematica legată de securitatea și sănătatea salariaților la locul de muncă, care rămâne un obiectiv important pentru sindicatele naționale, dar aflăm și care sunt problemele angajaților din bibliotecile din țară.