Emisiunea “Dialog Social” din 19.11.2019

20.11.2019

În această ediție a emisiunii ,,Dialog Social” punem în discuție avantajele implementării învățământului dual în Republica Moldova. Cum funcționează programul celor 70% ore practice și 30% teoretice, care sunt rezultatele dar și problemele existente, aflăm de la invitații din studio: Mihail Bîlba, vicepreședintele Camerei de Comerț și Industrie; Anatolie Țîțu, directorul Școlii Profesionale nr.10 din Chișinău; Igor Garștea, agent economic și Petru Chiriac, vicepreședinte al Confederației Naționale a Sindicatelor din Moldova.