Emisiunea “Dialog Social” din 18 iunie 2019

19.06.2019

În această ediție a emisiunii ,,Dialog Social” vorbim despre odihna de vară a copiilor, condițiile și programul ce îi așteaptă pe cei mici în taberele aflate în gestiunea CNSM.

Care sunt investițiile făcute în acest an, în ce măsură se oferă bilete și copiilor din familii defavorizate, aflăm în cadrul emisiunii.

Totodată, vorbim și despre cei care deschid ușile stațiunilor balneoclimaterice în perioada verii. Care este fluxul de beneficiari, cum pot să-și refacă organismul oamenii veniți în sanatoriile din patrimoniul Confederației Naționale a Sindicatelor din Moldova, ne spune Mihail Hîncu, vicepreședinte al CNSM, care vine în studioul emisiunii ,,Dialog Social”.