Emisiunea “Dialog Social” din 12.11.2019

13.11.2019

În această ediție a emisiunii ,,Dialog Social” vorbim despre necesitățile tinerilor din RM, activitățile Confederației Naționale a Sindicatelor din Moldova în vederea protecției lor, dar analizăm și posibilitățile de soluționare a problemelor existente.

În studio sunt invitați: Ana Lipsiuc, președinte al Organizației de tineret de la Asociația Sindicala Teritoriala Fălești; Uliana Culea, președinte al Comitetului sindical al studenților Universității Pedagogice de Stat „Ion Creangă”; Roman Țurcan, președinte al Comisiei de Tineret de la CNSM si Petru Chiriac, vicepreședinte al Confederației Naționale a Sindicatelor din Moldova.