Emisiunea “Dialog Social” din 10.12.2019

11.12.2019

În această ediție a emisiunii ,,Dialog Social” analizăm care au fost acțiunile Comisiei de Femei în ultimii doi ani de activitate în vederea protecției social-economice a femeilor din țara noastră. Tot în ediția de astăzi revenim și la problemele angajaților din sistemul educației, abordate în cadrul Conferinței a VII-a de dare de seamă și alegeri a Consiliului Municipal Chișinău al Federației Sindicale a Educației și Științei.

În același timp, mergem împreună cu inspectorii Confederației Naționale a Sindicatelor din Moldova la două instituții de învățământ din țară pentru a vedea în ce mod se respectă regulile de securitate în muncă.