Comunicatul Federației Sindicatelor din Moldova „SINDLEX”

22.10.2020

sindlex-1

Comunicatul Federației Sindicatelor din Moldova „SINDLEX”

Comitetul Federal al Federației Sindicatelor din Moldova „SINDLEX” în numele membrilor de sindicat ai organizațiilor membre: Sindicatele „DEMNITATE”, „FRONTIERA”, „SALVATORUL”, „SindMAI” aduce la cunoștința opiniei publice că așa numitul „sindicatul colaboratorilor organelor de forță din Republica Moldova” nu este organizație membră a Federației „SINDLEX” și nici a Confederației Naționale a Sindicatelor din Moldova.

Acest sindicat nu este cunoscut și/sau recunoscut de organizațiile membre a Confederației Naționale a Sindicatelor din Moldova.

Comitetul Federal

Sursa foto: www.vocea.md