AUDIO: Emisiunea de la Radio Moldova din 10.01.2018 despre prioriățile Comisiei de Tineret a CNSM

12.01.2018

Asigurarea dreptului la o muncă decentă, organizarea, cooperarea și ocuparea tinerilor în contextul mobilității și dezvoltării sustenabile au constituit prioritățile de bază ale activității Comisiei de Tineret a Confederației Naționale a Sindicatelor din Moldova pe parcursul anului 2017 și rămân printre reperele de bază pentru 2018. Despre acesta s-a menționat în cadrul ședinței organizatorice anuale de evaluare a activității Comisiei desfășurată recent, în incinta Casei Sindicatelor. Detalii aflăm din rubrica semnată de Victoria Stănilă.

Sursa foto: www.diez.md